Viskozimetr TQC Sheen - Gel Strenght tester

Cena
0 Kč

Výrobce
TQC Sheen

Kód produktu
DV2400

TQC Sheen Gel Strength Tester je ideální pro hodnocení meze kluzu a konzistence hustých barev a jiných materiálů, jako jsou gely a tmely atd.250 ml plechovka obsahující vzorek je magneticky připevněna a vycentrována na otočný talíř přístroje. Více

Vlastnosti viskozimetru - DV2400

  • Elektronické řízení konstantních otáček v celém rozsahu
  • Vřeten s lopatkou se snadno instaluje s rychloupínacím sklíčidlem, snadné čistění
  • Bezpečnostní snímač výšky zabraňující rotaci rotoru mimo nádobku se vzorkem
  • Robustní konstrukce pro použití v laboratoři nebo na přímo na výrobní lince
  • Standardní balení: viskozimetr, lopatkové vřeteno, 250 ml / Ø 85 mm nádobka
  • měření viskozity hustých barev, gelů, tmelů
  • Ocelová nádobka 250ml

TQC Sheen Gel Strength Tester (414N) je ideální pro hodnocení meze kluzu a konzistence hustých barev a jiných materiálů, jako jsou gely a tmely atd.250 ml plechovka obsahující vzorek je magneticky připevněna a vycentrována na otočný talíř přístroje.Tato točna je naplněn kalibrovanou pružinou zobrazující gravírovanou stupnici 0-450 gm/cm.Po ponoření do vzorku se ploché (4x2cm) lopatkové vřeteno automaticky otáčí rychlostí 2ot/min. Lopatkové vřeteno pádla pohání celou nádobu se vzorkem a spodní točnu.Po odečtu peaku, následuje krátká doba stabilizace, následně se na stupnici viskozimetru zobrazí stabilní hodnota točivého momentu.Na požádání jsou k dispozici alternativní formáty lopatkových vřeten, které umožňují testování viskozity širšího rozsahu produktů.

Použití

Na základě konstrukce viskozimetru TQC Rotothinner je přístroj vhodný pro hodnocení meze kluzu a konzistence hustých barev a dalších materiálů, jako jsou gely, pasty, tmely atd. Vzorek je měřen v 250ml ocelové nádobě, která je automaticky centrována pomocí magnetů umístěním ve stojanu přístroje.

Princip činnosti

Přístroj je vybaven lopatkovým vřetenem (4cm široké x 2cm vysoká, 8cm2), které se otáčí pevnou rychlostí otáčení 2 ot./min. zatímco je ponořeno do ocelové nádoby obsahující měřený vzorek, nádoba je připevněna k kalibrovanému (0-450 gm / cm) tabulka točivého momentu. Hodnota odporu vzorku je indikována zarovnáním ukazatele na hodnotu stupnice kolem okraje tabulky.

Čtení indikovaných hodnot

Hodnota vrcholu (peak): Nejvyšší indikovaná hodnota je maximální odpor krouticího momentu vzorku, který je obvykle akceptován jako bod smyku produktu (mez kluzu). Pro charakterizaci vzorku produktu se doporučuje použít měřící zařízení (nedodává se s přístrojem) k měření časového rámce od začátku otáčení lopatky do bodu maximální hodnoty, tyto hodnoty lze následně použít pro srovnání vzorků.

Záložní hodnota: poté co byl produkt změřen (dosáhl nejvyšší hodnoty), tabulka obvykle klesne zpět na nižší hodnotu a stabilizuje se, je také doporučeno měřit časový rámec jako další měřítko pro charakterizaci a následné srovnání vzorků.

Obsah balení:

SH1117 Gel Strength Tester, Lopatkové vřeteno (4 x 2 cm), nádobka na vzorek (250ml), Manuál v CZ
Volitelné příslušenství: Kalibrační certifikát

Příslušenství:

Pro výrobky s nižší viskozitou použijte vřetenové lopatky s větší měřící plochou a naopak.

Označení Popis lopatkového vřetene (metličky) Plocha lopatky (cm2)
DV2402 Paddle Gel Strength Tester 3 x 1 cm 3
DV2403 Paddle Gel Strength Tester 2 x 1 cm 2
DV2404 Paddle Gel Strength Tester 5,5 x 5 cm 55
DV2405 Paddle Gel Strength Tester 2 x 2 cm 4
DV2406 Paddle Gel Strength Tester 4 x 4 cm 16
DV2407 Paddle Gel Strength Tester 2 x 0,5 cm 1
DV2408 Paddle Gel Strength Tester 4 x 0,3 cm 1,2

Spotřební materiál: SH409/081/D Cín 250 m

Parametry

Norma EN-ISO 9001:2015
Materiál Barvy a nátěry