O SPOLEČNOSTI PROINEX INSTRUMENTS, S.R.O.

PŘEDSTAVENÍ:

Společnost Proinex Instruments, s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá prodejem přístrojů pro hodnocení a měření kvality povrchových úprav, nátěrových hmot, hodnocení kvality materiálu a kvality betonu a to již od roku 2006.

“ Naše společnost dodává přístroje od několika výrobců z celého světa a to s ohledem jak na příznivou cenu, tak špičkovou kvalitu. Součástí služeb poskytovaných společností Proinex Instruments je nejen prodej přístrojů, ale rovněž jejich zaškolení, poradenství a plnohodnotný záruční i pozáruční servis.”

  • Kvalitní výrobky týkající se kontroly kvality povrchových úprav od světových renomovaných výrobců
  • Odborné rady v oblasti kontroly povrchových úprav
  • Odborné rady při výběru správného přístroje
  • Poskytujeme komunikaci e-mailem, telefonem, Skypem apod.

Zastupujeme společnosti Industrial Physics (původně TQC SHEEN B.V)., TABER® Industries, DeFelsko Corporation, Beijing DRAGON Instruments, Proceq, NOVOTEST, Rhopoint Instruments , Sinowon,  Arcotest, Comet System, GHM-Greisinger, INSTRUMETRIX, RAL  a mnoho dalších.

Společnost se stala distributorem Originálních vzorníků RAL. V případě jakýchkoliv vašich dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat rádi Vám poradíme s výběrem správného přístroje.

Měření kvality betonu, měření tvrdosti betonu a měření tloušťky betonu

Měření kvality betonu, měření tvrdosti betonu a měření tloušťky betonu

Staří Římané, kteří využívali cementovou maltu pro její vysokou pevnost v tlaku, zjišťovali její vlastnosti škrábnutím ocelovým hřebem po povrchu. Betonáři 50-let našeho století posuzovali pevnost betonu poklepáním lehkým kladívkem na stavební dílec. Potřebné informace o požadované pevnosti jim poskytoval zvuk, který přitom vznikal a dále především intenzita odrazu „měřená“ v zápěstí. Zkušený praktik byl dokonce schopen určit na základě svých pozorování pevnost v betonu, či stupeň jeho zatvrdnutí (stáří). Málokdo však má absolutní sluch a takovou praxi, aby mohl zodpovědně posuzovat kvalitu betonu jen podle zvuku.


LESK - Měření lesku pomocí leskoměrů

LESK - Měření lesku pomocí leskoměrů

Hodnotit kvalitu povrchu nelze pouze povrchně. Existuje mnoho způsobů měření = hodnocení kvality povrchových úprav, kterými se dozvíme, jak kvalitně byla povrchová úprava provedena. Pokud jako další parametr do vašeho procesu hodnocení zahrnete měření lesku, budete hodnotit povrch aplikace, ale jistě ne již povrchně.


Měření povrchového napětí- Fixy a inkousty Arcotest

Měření povrchového napětí- Fixy a inkousty Arcotest

Proč měřit povrchové napětí (Fixy a Inkousty Arcotest)

  • Povrchové napětí je jedno z rozhodujících kritérií pro adhesi (přilnavost) tiskařské barvy, lepidel, laků, nátěrů atd. na jakémkoli plastovém nebo kovovém povrchu.
  • Povrchové napětí je měřeno v mN/m (milinewton na metr - aktuální platná měrná jednotka) nebo v dyn/cm (dyn na centimetr – stará jednotka).
  • Nezávisle na některých výjimkách hlavními pravidly jsou: