Cena
0 Kč

Výrobce
TQC Sheen

Kód produktu
TIDAS

Systém TIDAS automaticky analyzuje vzorky pomocí měřící technologie „Hegman“. Jemnost zrna je automaticky vyhodnocena přístrojem, bez vlivu lidského faktoru s perfektní opakovatelností.

Konzistentní výsledky s vysokou opakovatelností
100% objektivní
Archiv naměřených vzorků
Automatická nanášení s definovatelnou rychlostí Více

Vlastnosti automatického grindometru TIDAS

 • Konzistentní výsledky s vysokou opakovatelností
 • 100% objektivní
 • Archiv naměřených vzorků
 • Automatická nanášení s definovatelnou rychlostí

Systém TIDAS automaticky analyzuje vzorky pomocí měřící technologie „Hegman“. Jemnost zrna je automaticky vyhodnocena přístrojem, bez vlivu lidského faktoru s perfektní opakovatelností.

tidas-disperze
Popis automatického grindometru TIDAS:

Přístroj TIDAS objektivně změří disperzi částic bez přidaného roztoku. Tento automatický přístroj se vyrábí od roku 1997 a přinesl perfektní a objektivní řešení v této tradičně velmi složité problematice, kde je velmi často subjektivně vnímán výsled testů.

Následné automatické nanesení vzorku je pozorováno kamerou s vysokým rozlišením pod malým úhlem. Výsledný obraz generovaný rozptýleným světlem vytvoří histogram s rozdělením částic. Výsledný obraz je posouzen z hlediska kvality a s následným zlepšováním produktu. TIDAS systém je kompatibilní s celou řadou měřidel s velkým rozsahem a může být tak přizpůsoben pro jakýkoliv požadavek zákazníka.

Výhody systému automatického grindometru TIDAS:

Automatické měření: Každý přístroj poskytuje stejné výsledky měření na identickém vzorku. Lidský a faktor prostředí je eliminován a poskytuje globální konzistentnost.

Úsporné: Nedostatky jako je například přemletí lze úspěšně doladit tímto systémem, který tedy následně šetří čas a peníze. Surové materiály mohou být systematicky testovány před převzetím od dodavatele.

Robustní: TIDAS systém má velmi dlouhou živostnost, typicky > 12let, vzhledem k použití vysoce kvalitních materiálů komponent používaných například v robotickém průmyslu kde jsou komponenty dimenzovány na neomezený provoz 24/7. Software systému TIDAS je neustále vylepšován. Dále poskytujeme bezplatné updaty po celou jeho životnost. (End of Life)

Reprodukovatelnost: Následující graf (napravo) zobrazuje výsledek více testů provedených vícečlenným týmem výrobce barev. Jak je vidět na grafu, jednotlivé výsledky se znatelně liší a je zde názorně zobrazen lidský faktor při hodnocení výsledku měření. Tento faktor systém TIDAS kompletně odstraní.

Princip automatického grindometru TIDAS

Vlastnosti automatického grindometru TIDAS:

 • Nízkonapěťové komponenty: Ethernet rozhraní kompatibilní s MS Windows 32/64bit.
 • LED kamera Fresnelovým objektivem.
 • Ukládání surových a zpracovaných snímků.
 • Velmi rychlá analýza (15s) poskytuje konzistentní čas mezi nanesením a hodnocením vzorku.
 • Uživatelem definovatelná rychlost nanášení.
 • Diference mezi skutečnými částicemi a vzduchovými bublinkami.
 • Algoritmus může být uživatelem upraven dle požadavků zákazníka.

tidas graph

Parametry

Norma ASTM D1084 , ASTM D1210 , ASTM D1316 , DIN 53203 , DIN EN ISO NF21524 , FTMS 141 a , GOST 6589 , ISO 1524 , M.4411.1 , NF T 30-046
Materiál Barvy a nátěry