Univerzální zkušební stroj pro testování odolnosti povlaku proti oděru na nápojových plechovkách nebo plochých materiálech. Pístový pohyb napodobuje poškození oděrem při přepravě v terénu. Více

Komplexní test oděru je univerzální testovací stroj pro testování odolnosti povlaku proti oděru na plechovkách od nápojů nebo plochých materiálech. Vratný pohyb napodobuje poškození povrchů otěrem při přepravě v terénu, které je ekvivalentní systému Gavarti Associates „GV-CAT“. Komplexní test oděru se používá v laboratořích pro testování povlaků pro práci při kontrole kvality.

Historie Komplexní test oděru
Před desítkami let vyrobila malá společnost z USA stroj na testování odolnosti inkoustů a povlaků na hliníkových plechovkách od nápojů proti oděru. Zařízení simuluje pohyb nákladního auta nebo vlaku během přepravy a používá se k posouzení odolnosti potištěných kartonů a přebalů knih a plechovek proti oděru při přepravě.
Potištěný list je vložen mezi podlouhlé bloky polyuretanové pryže. Do něj se umístí obyčejný nebo potištěný arch stejného materiálu a poté hydraulické písty tlačí bloky ze strany vlnovým pohybem, aby simulovaly vibrace při přepravě. Na konci testu je možné prozkoumat tisk na tisk nebo tisk na obyčejný papír, zda nejsou oděrky.
Výroba a servis zastaveny
Přibližně před 10 lety byla činnost malé společnosti byly zastaveny a stroj již nebyl k dispozici. Ani náhradní díly nebo servis.

Proč tento test oděru?
Nápojové plechovky často trpí silným oděrem a třením během přepravy. Potraviny v poškozených obalech je obvykle těžké – ne-li nemožné prodat spotřebiteli. Stačí malý škrábanec, aby bylo zboží bezcenné. A může být hůř…

Pokud barva (nebo inkoust) nepřežije oděrací pohyby během přepravy a holý hliník se začne odírat o holý hliník, může plechovka během několika minut začít vytékat. Zejména nápoje sycené oxidem uhličitým rozstříknou a rozlijí celou zásilku, čímž víceméně zničí celou paletu.

Roční náklady na tyto škody jsou značné. Mějte na paměti, že ročně se celosvětově prodá více než 300 miliard plechovek.
Vzhledem k tomu, že selhání povlaku může mít dvě příčiny, je nutné testování provést jak na straně výrobců barev, tak na straně výrobce plechovek / aplikátoru barev .

Rozměry:  1050x790x760 mm / 41,3×31,1×29,9 palce

Provozní teplota:  0-50 °C / 32-122 °F

Provozní vlhkost:  0 – 90 % rH (bez kondenzace)

Rozměry plechovky:  150 – 1000 ml / 5,07 – 33,8 fl. oz. (USA) / 5,28 – 35,2 fl. oz. (Velká Británie)

Tlakový horní válec:  0 až 6 barů / 0 až 87 psi

Válce na tlakové straně:  0 až 6 bar / 0 až 87 psi

Frekvence:  0 – 2,5 Hz

Úroveň hluku:  < 70 dB

Přívod vzduchu:  8 bar ± 20 %

Hmotnost:  125 kg / 276 liber

Max. spotřeba energie:  265 Watt

Minimální/maximální průměr plechovky:  53–84 mm / 2,1–3,3 palce

Minimální/maximální výška plechovky:  88–205 mm / 3,5–8,1 palce

Délka tahu:  12,7 – 50,8 mm / 0,5 – 2 palce

Napájení:  100 – 240 VAC / 50 – 60 Hz

Parametry

Materiál Sklo, Kovy, Plasty a polymery