Hull Roughness Gauge - Přístroj pro měření drsnosti trupu

Společnost TQC učinila další vývojový krok v oblasti průzkumu drsnosti trupu. Překonává průmyslové standardy díky snadno ovladatelnému čtyřsměrnému tlačítku, grafickému znázornění, ukládání dat ve více dávkách a zprávám o průzkumu v programu Microsoft Excel®. Celý systém se vejde do vodotěsného robustního pouzdra malých rozměrů, které je povoleno jako příruční cestovní zavazadlo a je přínosem pro vaše zámořské cestovní plány. Více

Společnost TQC učinila další vývojový krok v oblasti průzkumu drsnosti trupu. Překonává průmyslové standardy díky snadno ovladatelnému čtyřsměrnému tlačítku, grafickému znázornění, ukládání dat ve více dávkách a zprávám o průzkumu v programu Microsoft Excel®. Celý systém se vejde do vodotěsného robustního pouzdra malých rozměrů, které je povoleno jako příruční cestovní zavazadlo a je přínosem pro vaše zámořské cestovní plány.

Kontrola drsnosti lodního trupu hraje důležitou roli v provozních nákladech plavidla. Drsnost lodního trupu se zvyšuje především v důsledku koroze, důlkové koroze, vlnění plechu, mechanického poškození, suchého postřiku a především biologického znečištění. Správná údržba a správná aplikace špičkových antivegetativních nátěrů snižují hydrodynamické účinky a povedou k významným úsporám spotřeby paliva a emisí CO2.

Drsnost trupu je měřena během dokování a vykládání. Ukazatel drsnosti trupu měří hodnotu AHR (průměrná drsnost trupu) námořních plavidel. AHR je „průměr“ všech hodnot drsnosti trupu plavidla a je měřítkem, se kterým koreluje výkon lodi.
Drsnoměr TQC Hull se skládá z řídicí jednotky a jednotky senzoru.
Řídicí jednotku drsnosti trupu lze ovládat pouze jednou rukou, 4směrné směrové tlačítko ovládá intuitivní nabídku na velkém podsvíceném displeji. Popruh na krk udržuje ruce uživatele v případě potřeby volné.

Jednotka senzoru je vybavena třemi protiskluzovými kolečky a hrotem z tvrdokovu a pohybuje se nad trupem lodi vodorovným způsobem a shromažďuje série měření. Sada LED diod indikuje stav přístroje, takže provoz je možný bez pozorování řídicí jednotky.
Statistiky, čas/datum a umístění každé série a průměrná drsnost trupu jsou automaticky vypočítány a uloženy v řídicí jednotce. Pomocí dodaného USB kabelu a softwaru můžete okamžitě vytvářet kontrolní zprávy v aplikaci Microsoft Excel. Vaše vlastní firemní logo a nebo -detaily mohou být začleněny pro změnu stylu vašich zpráv.

TQC Hull Roughness Gauge

Battery Life:  20 hours with backlight ON / 200 hours with backlight OFF

Memory:  Enough for 4 complete surveys done both in- and out-docking, totally over 10.000 readings

Interface:  USB serial to PC connection

Accuracy:  +/- 5 µm / <2%

Speed:  50 mm/s, with speed indication LED in the Sensor unit

Power supply:  4x AA

Parametry

Materiál Barvy a nátěry, Kovy