Kategorie

Kategorie

Domů

Partneři


Povrchová úpravaOdborný server


Tvrdoměry materiálů, stolní, přenosnéTvrdoměryTaber Industries


Přístroj pro zkoušky složek zdiva

Tento přístroj (Kučerova vrtačka) umožňuje jednoduchým způsobem zjistit pevnost jednotlivých složek zdiva, tj., pevnost cihel a pevnost malty v tlaku. Na základě těchto údajů lze stanovit celkovou pevnost zdiva.

Při vlastní zkoušce se na pevnost usuzuje podle kalibračních vztahů z naměřené hloubky vrtu při příklepovém vrtání. Vlastní vrtání má jednoznačně definovány parametry.

More details

Tento přístroj (Kučerova vrtačka) umožňuje jednoduchým způsobem zjistit pevnost jednotlivých složek zdiva, tj., pevnost cihel a pevnost malty v tlaku. Na základě těchto údajů lze stanovit celkovou pevnost zdiva.

Přístroj KV-3, který nahrazuje přístroj PZZ01, slouží ke zjišťování pevnosti zdících prvků a malty dle metodiky Technického a zkušebního ústavu stavebního (tzv. Kučerova vrtačka).

Pohonnou jednotkou přístroje je akumulátorová vrtačka, která je přestavěna do podoby přístroje KV-3. Přístroj je dodáván jako kompletní souprava v přepravním kufříku.

Přístroj je vybaven elektronickým řízením počtu otáček (řídicí jednotka) s předvolbou a LED displejem. Předvolbou se nastavují tři stupně vrtání, podle druhu zkoušeného materiálu. Tím je nastaven počet otáček zkušebního vrtáku, po jejichž provedení se přístroj automaticky vypne.

Definovaný přítlak na zkušební vrták je dán tlakem vnitřní kalibrované pružiny, jehož rozmezí je mechanicky aretováno. Přístrojem se vyvrtá při použití kalibrovaného vrtáku, definované síly přítlaku a nastaveného počtu otáček otvor do malty ve spáře zdiva nebo do cihly.

Podle hloubky vrtu lze na základě kalibračního vztahu určit pevnost posuzovaného materiálu dle dodávané metodiky. Obecné kalibrační vztahy pro základní druhy materiálů jsou součástí dodávky.

Kučerova vrtačka

Součástí dodávky přístroje KV-3 je (Kučerova vrtačka):

  • - přístroj KV-3 1ks
  • - akumulátor 2ks
  • - nabíječ akumulátoru 1ks
  • - speciální vrták 2ks
  • - posuvné měřítko 1ks
  • - klíč na upevňování vrtáku 1ks
  • - referenční vzorek 1ks
  • - návod k použití KV-3 1ks
  • - návod k použití NAREX 1ks
  • - metodika zkoušek 1ks

29 dalších produktů ve stejné kategorii:

Poslat zprávu

Přístroj pro zkoušky složek zdiva

Přístroj pro zkoušky složek zdiva

Nezasíláme spam. Váš e-mail je v bezpečí.

Popište nám prosím měřený materiál, rozsah měření, aplikaci, nebo jakýkoliv jiný problém apod..

* Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné, nicméně nezbytné pro odeslání dotazu a jeho následného zpracování.

Product successfully added to the product comparison!